Edukacja

Integralną częścią Muzeum Lalek w Pilźnie są jego pracownie wyposażone w mające nawet 200 lat narzędzia przy pomocy których do dziś wykonuje się elementy składowe lalek. Urządzone w poetyce minionych czasów wnętrza wywołują u zwiedzających nostalgiczne wspomnienia. 

Czy ktoś z nas nie chciałby choć na chwilę odetchnąć atmosferą starego zakładu fryzjerskiego w którym przebijał zapach wód kolońskich i płynów dezynfekcyjnych czy usłyszeć dźwięk szewskiego młotka wbijającego kołki w zelówkę, unoszącego się zapachu kleju, smoły i skór. Oprócz wymienionych można zobaczyć jak wykonuje się ręcznie kwiaty z tkanin używając wykrojników z przed 100 lat, oraz najważniejszą z pracowni krawiecką w której powstały najbardziej wymyślne kreacje dla lalek . Lalki te są ozdobą wystaw i kolekcji w różnych krajach świata jak Japonia ,Tajlandia , Francja, Dania, Austria, Niemcy, Finlandia, Hiszpania, Belgia, Włochy ,Kanada, USA. Żadna z lalek nie mogłaby powstać , gdyby nie pracownia ceramiczna gdzie z kaolinu powstają elementy lalek. 
Pracownie są udostępniane zwiedzającym aby można było zapoznać się z całym , ręcznym sposobem wytwarzania lalek, co pomaga zrozumieć jak powstają takie dzieła sztuki jak lalki. Pracownie wytwarzają w głównej mierze lalki na potrzeby muzealne, edukacyjne, ale również unikalne lalki w celach komercyjnych. 

Zapraszamy na warsztaty muzealne: kliknij tutaj

Cennik: kliknij tutaj